Pierwsza pomoc z MZK – Ty tez możesz uratować komuś życie

O tym, ze odpowiednie uciśnięcia klatki piersiowej i wdechy mogą uratować komuś życie słyszeliście Państwo z pewnością nie raz. Ale czy każdy z Państwa zna podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, czy wiecie Państwo jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej czy wreszcie jak postępować z osobą, która się zadławiła?

Dla tych z Państwa, którzy nie znają zasad  oraz dla tych, którzy chcieliby utrwalić wiedzę, mamy dobrą wiadomość –  plansze zatytułowane “Pierwsza Pomoc – ABC” zostały naklejone na szybach autobusów MZK, wewnątrz przestrzeni pasażerskiej. Instrukcje w interesującej formie – opisowej i graficznej, podpowiedzą Państwu jak zareagować i pomóc osobie poszkodowanej.  

 Dobrze, aby te dwie proste czynności, 30 ucisków klatki piersiowej i 2 wdechy, weszły Państwu w krew, stały się dla Nas wszystkich  czymś naturalnym i przede wszystkim, żebyśmy nigdy nie bali się podejść do człowieka, by udzielić mu pierwszej pomocy, bez względu na to czy jest przytomny czy nie. Dla osoby poszkodowanej liczy się każda chwila. 

Mamy nadzieję, że podróżując transportem zbiorowym do pracy, szkoły czy na zakupy z zainteresowaniem przeczytacie Państwo instrukcję i pozyskacie czy utrwalicie wiedzę, która może kiedyś uratować komuś życie.

Z nami bezpieczniej. Pozdrawiamy #DrużynaMZK
02.03.2020r