Nowa aplikacja do zakupu biletów komunikacji miejskiej

        Już od 1 lutego pasażerowie MZK Tomaszów Mazowiecki Sp. o.o., będą mogli skorzystać z nowej aplikacji do zakupu biletów komunikacji miejskiej. W tym dniu w mieście uruchomiony zostanie System moBILET.

        moBILET stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego zakupu biletów komunikacji miejskiej, zarówno jednoprzejazdowych, dekadowych, jak i okresowych. Daje to pasażerom możliwość zakupu biletu zawsze i wszędzie (24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu) bez konieczności szukania kiosku czy posiadania gotówki na jego zakup.

        System jest dostępny we wszystkich sieciach komórkowych, zarówno dla numerów z abonamentem jak i na kartę. Wszystko czego potrzebuje użytkownik, to telefon komórkowy z zainstalowaną bezpłatną aplikacją oraz dostępem do Internetu.

        Aby korzystać z moBILET należy pobrać aplikację ze stronę m.mobilet.pl lub
z dedykowanego sklepu z aplikacjami w telefonie. Podczas pierwszego uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie krótkiej rejestracji, doładowanie konta dowolną kwotą i już możemy kupować bilety.

        moBILET działa na zasadzie elektronicznej portmonetki – przedpłata (prepaid) na indywidualny rachunek moBILET, otrzymany podczas rejestracji. Aby dokonać wpłaty na konto Użytkownik może skorzystać z tradycyjnego przelewu bankowego, karty kredytowej, lub ekspresowego zasilenia poprzez stronę internetową lub bezpośrednio z aplikacji mobilnej.

        Dzięki intuicyjnej obsłudze, zakup jest bardzo prosty. W celu skasowania biletu komunikacji miejskiej,przed wejściem do pojazdu uruchamiamy w telefonie aplikację, wybieramy miasto, rodzaj biletu i potwierdzamy zakup.
Po zatwierdzenie wybranego biletusystem łączy się z serwerem za pomocą Internetu, a my otrzymujemy bilet, który w razie potrzeby należy pokazać kontrolerowi.

        Za bilety MZK w systemie moBILET nie pobiera się żadnych dodatkowych opłat. W zależności od taryfy operatora komórkowego użytkownik może ponosić jedynie dodatkowy koszt połączenia telefonu z Internetem.

Za pomocą systemu moBILET można wnieść Tomaszowie Mazowieckim opłatę za korzystanie ze Strefy Płatnego Parkowania.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.moBILET.pl

 

MZK przypomina bilety okresowe można nabyć także poprzez aplikację: