MZK bezpłatnie pomaga w walce z pandemią służbie zdrowia i służbom mundurowym

Miejski Zakład Komunikacyjny Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. włączył się w akcję pomocy służbom ratującym życie i zdrowie –  bezpłatnie ozonujemy wnętrza karetek służby zdrowia, Wojska Polskiego, radiowozów i samochodów Straży Miejskiej.

Na co dzień współpracujemy mając na celu podniesienie jakości życia mieszkańców, poprawy bezpieczeństwa, a teraz szczególnie w okresie pandemii – ochrony zdrowia i życia ludzkiego. Kupiliśmy drugi ozonator, jeden wykorzystywany jest do bieżącego ozonowania autobusów komunikacji miejskiej, drugi służy nam do ozonowania pojazdów ww. służb oraz świadczenia usług dla mieszkańców miasta i przedsiębiorców”.

Usługa wykonywana jest przy zachowaniu wszelkich procedur oraz środków bezpieczeństwa przez wykwalifikowany personel przy użyciu profesjonalnych urządzeń dedykowanych do przeprowadzania dezynfekcji ozonem.

Ozon jest jednym z najsilniejszych utleniaczy. Ze względu na te właściwości jest idealnym narzędziem do likwidacji pleśni, grzybów, roztoczy, pyłków, drobnoustrojów, wirusów, a także nieprzyjemnych zapachów. Ozon używany do sterylizacji pomieszczeń i wnętrz pojazdów jest w fazie gazowej, wnika w każdą szczelinę, nie pozostawiając powierzchni niezdezynfekowanych, rozchodzi się równomiernie po całym wnętrzu. Dezynfekcja następuje nie tylko w samym powietrzu, w kontakcie z ozonem oczyszczane są także wszystkie powierzchnie, do których gaz ten dotrze. Na co dzień ozonowanie pomaga także np. alergikom. Po wykonaniu ozonowania wnętrze pojazdu jest nie tylko zdezynfekowane, ale powietrze w środku jest oczyszczone i świeże. Po zabiegu ozon ulega rozpadowi do cząstek tlenu, a jego stężenie spada do bezpiecznych wartości.