KOMUNIKAT ZARZĄDU MZK

Szanowni Państwo,

Pasażerowie i Pracownicy MZK Tomaszów Mazowiecki,

 

do wyzwań związanych z pandemią koronawirusa podchodzimy poważnie, ale bez paniki. Jesteśmy
w stałym kontakcie z Panem Prezydentem i jego służbami oraz sztabem zarządzania kryzysowego w  mieście i na bieżąco reagujemy na pojawiające się zalecenia i komunikaty i dostosowujemy działania do potrzeb, tak aby chronić zdrowie pracowników, pasażerów oraz ich rodzin.

W ramach profilaktyki związanej z pandemią w obszarze transportu publicznego w Tomaszowie Mazowieckim, podjęte zostały następujące decyzje i działania:

  1. Od 13.03.2020 r. (piątek) wszystkie autobusy wyjeżdżające z zajezdni będą miały zablokowane pierwsze drzwi oraz wydzieloną strefę buforową pomiędzy kabiną kierowcy a przedziałem pasażerskim.
  2. Pozostałe drzwi otwierane będą przez kierowców. Nie zalecamy używania „ciepłych przycisków”, czyli przycisków na zewnątrz autobusu służących do otwierania drzwi.
  3. Od 12.03.2020 r. wszystkie autobusy zjeżdżające do zajezdni będą dezynfekowane.
  4. W związku z zablokowaniem pierwszych drzwi autobusu czasowo zawieszona zostaje sprzedaż biletów u kierowców. Bardzo prosimy pasażerów o zaopatrywanie się w bilety w punktach sprzedaży stacjonarnej lub poprzez aplikacje mobilne.
  5. Szczegółowe informacje na temat punktów sprzedaży znajdą państwo na:
  6. stronie internetowej MZK: mzktomaszow.pl w aktualnościach
  7. w przestrzeni pasażerskiej w autobusach MZK
  8. na przystankach w centrum miasta.
  9. Dziś (12.03.2020 r.) odbyło się posiedzenie kadry kierowniczej Spółki wraz z przedstawicielami pracowników celem omówienia aktualnej sytuacji i poinformowania pracowników o podjętych działaniach.

O kolejnych decyzjach będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Miasta, Spółki oraz za pośrednictwem mediów.

 

Z wyrazami szacunku,

Wioletta Magin

Prezes Zarządu

 Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o.