Akcja pt. “TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO” 2022

Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. ponownie bierze udział w ogólnopolskiej kampanii pt. “TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO” przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Zapraszamy kierowców do zajezdni MZK na Okręgową Stację Kontroli Pojazdów na BEZPŁATNE SPRAWDZENIE OŚWIETLENIA POJAZDU. Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Inspiracją do działań, prowadzonych na rzecz właściwego oświetlenia, były występujące w ruchu drogowym niekorzystne zjawiska związane z pogarszającą się widocznością w okresie jesienno-zimowym. Na prawidłowe działanie świateł wpływ mają, poza ich ogólnym stanem technicznym, takie czynniki, jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła. Kilkuminutowe badanie da Państwu pewność, że podczas jazdy nie będziecie oślepiać innych kierowców, a prawidłowo ustawione światła właściwie doświetlą Państwu drogę, co w konsekwencji przyczyni się do poprawy naszego bezpieczeństwa na drodze.

Na bezpłatne sprawdzenie i ustawienie świateł pojazdów kierowcy mogą zgłaszać się do zajezdni MZK od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 19:00 oraz w soboty w godz. od 7:00 do 15:00 w terminie od 20 października 2022 r. do 15 grudnia 2022 r.

Serdecznie zapraszamy